Hakkımızda

two kimdir?

 

Mimari tasarım ve üretim süreçleri iki ana aktör; işveren ve mimarın bir araya gelmesiyle başlar.

plus kimdir?

 

Nitelikli tasarım ve üretim süreci sektörel aktörleri sürecin dışında bırakarak gerçekleştirilemez. Üretime katkı sağlayacak herkes bu üretimin paydaşlarıdır. Malzeme tedarikçileri, uygulayıcılar, farklı disiplinlerde alanında yetkin uzmanlar sürecin önemli ve bizim için vazgeçilmez aktörleridir. Doğru kurulan iş birliklerinin nitelikli sonuçlar doğurup, yapılı çevreyi olumlu yönde değiştirdiği, nitelikli projeler üzerinden okunmaktır. Two plus architects bu çok aktörlü ve yenilikçi üretim anlayışı ile kurulmuştur. 2015 yılında Tuna Bayram Ekiz tarafından İstanbul’da kurulan ofisimiz, mimarlık, iç mimarlık, uygulama ve danışmanlık hizmetleri veren “tasarla ve uygula” mottosu ile yola çıkan bir mimarlık ofisidir.

two plus architects ne yapar?

 

Two plus architects kurulduğundan bu yana farklı ölçek ve tipolojilerde projeler; fabrika, ofis, konut, mescit… projelerini önce tasarlamış sonra da uygulayarak bitirmiştir. Projelerin uygulama ve tasarım süreçlerinin her ikisi de ofisimiz tarafından gerçekleştirilmektedir, anahtar teslimdir ve süreç şeffaf olarak yürütülmektedir.

two plus architects nasıl çalışır?

 

Mekanın gezilmesi, rölövesinin alınması ile beraber işverenin taleplerinin de dinlenmesinin ardından proje süreci two plus architects’te başlar. Projelendirme aşamasında çizimler, görselleştirmeler çağa uygun yöntem ve programlarla yapılır. Uygulama aşamasında ise şantiye yönetiminden yasal sürecin takibine kadar farklı bölümler ve süreçler arasında koordinasyonu sağlanır. Proje tasarımı, malzeme tedariği ve yerleştirmesi, sektördeki tecrübemiz ve usta ekibimiz tarafından şeffaf bir şekilde koordine edilmektedir. Projeler hayata geçirirken, süreç planına sadık bir şekilde ilerlemek ve aksiliklerle karşılaşmamak için usta ekibimiz, ofis ve işveren arasında sürekli iletişim kurulmaktadır. Sürecin sonunda da sizin hayalini kurduğunuz mekanlar, İstanbul mimarlık ofisleri arasında yer alan two plus architects ekibi tarafından inşa edilmiş olur.

two plus

Two Plus Ekip

Tuna Bayram Ekiz

Kurucu, Mimar

Şule Yıldırım

İç Mimar

Sena Savaş

İç Mimar

Gökçe Han Gökçek

İç Mimar

Kadir Yıldırım

Satın Alma / Proje Yöneticisi

Enes Ekiz

Proje Yöneticisi, İnşaat Mühendisi

Ilgın Yeşim Eldeş

İş Stratejisi ve İletişim

Özkan Varol

Web Geliştirici