BBB Kafe & Restaurant

BBB Kafe & Restaurant

Proje Künyesi

Proje Adı: BBB Kafe & Restoran

Yıl: 2020

Yer: Şişli, İstanbul

Tasarım Süresi: 3 Hafta

İnşa Süresi: 3 Ay

İşveren: AKW Group

Günümüzde cafe dizayn dekorasyon aşamasında alışılmışın dışına çıkarak farklı bir çizgiye değinmek büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple cafe içi dekorasyonda her geçen gün farklılık arayışına girilmiş ve modern cafe tasarımlarının sayısı her geçen gün artmaya başlamıştır.

BBB Cafe&Restoran İstanbul’un Şişli semtinde yer almaktadır. Ekibimiz cafe dizayn dekorasyonu konusundaki tecrübelerini aktarırken kullanıcı ihtiyaçlarını ilk planda tutmaktadır. Hem cafe alanını daha etkili kılacak hem de daha kolay bir kullanım alanı sunacak cafe içi dekorasyon uygulamaları gerçekleştirilmelidir.

Mobilyalar ve renk seçimi cafe içi dekorasyonun en önemli konularını oluşturur. Burada kullanılan canlı renk kombinasyonları yer yer ahşap ve gold detaylarla harmanlanarak cafe iç dizaynında zenginleştirilmiş bir iç mekan elde edilmiştir. Ayrıca renkler arası geçişi doğru bir şekilde sağlayarak gözü yormamaya özen gösterilmiştir. Farklı renk ve dokuların hoş birleşimi olarak cafe iç dizaynında dikkat çekici,eğlenceli bir atmosfer oluşturulmuş, insanı adeta kendine çeken bir görüntü elde edilmiştir.

Cafeye giriş yapıldığında sağ tarafta kahve servisinin yapıldığı bir banko bizi karşılamaktadır. Bankonun gövdesi ahşap olup bu bölümde yer yer kullanılan bitkilerle iç mekandaki cesur renk seçimlerine doğal bir efekt etkisi sağlanmıştır. Girişin solunda ceoheye paralel bir şekilde dışarının izlenebileceği şekilde bar oturma düzeni kurgulanmıştır. Bu alan şık bar sandalyeleri ve gold detaylı aydınlatmalarla tamamlanmıştır.

Cafedeki oturma düzeni ihtiyaçlar doğrultusunda hem asma kat hem de zemin katta olacak şekilde yerleştirilmiştir. Haraketli masalar kullanılarak o anki ihtiyaca göre çift / dört / altı kişilik olarak değiştirilebilecek şekilde kurgulanmıştır.