Birlik Oto Galeri

Birlik Oto Galeri

Proje Künyesi

Proje Adı: Birlik Oto Galeri

Yıl: 2017

Yer: Bağcılar, İstanbul

Tasarım Süresi: 2 Hafta

İnşa Süresi: 3 Ay

İşveren: Birlik Oto Galeri

İstanbul’un Bağcılar semtinde bulunan oto galeri projelerindendir. Galeri iç dizaynında markanın kurumsal özelliklerini yansıtan mekanlar tasarlanması beklenmektedir. Ayrıca galeri iç dizaynında iç mimarlık ofisi ile çalışılarak, alışılmış oto galeri tasarımlarının dışına çıkıp modern ve dikkat çekici bir tasarım hedeflenmiştir.

Siyah rengin ağırlıkta kullanıldığı oto galeri iç dekorasyonunda yer yer antrasit ve gri renkleri kullanılmış, dikkat çekilmek istenen bölgelerde ise kırmızı rengiyle çarpıcı bir algı oluşturulmuştur. Mekan zemininde oluşabilecek aşınmalara karşı epoksi zemin kaplama malzemesi kullanılmıştır. Tavanda siyah metal paneller ve kullanılan çeşitli büyüklükteki aydınlatma elemanlarıyla estetik bir görünüm elde edilmiştir. Yer yer kullanılan ahşap zemin kaplamaları ve tuğla duvar dekorasyonuyla iç mekanda görsel bütünlük sağlanmıştır.

Birlik oto galeri projesi işverenin talepleri doğrultusunda oluşturulmuş  bir oto galeri iç dekorasyon projesidir. Bu nedenle fonksiyonel olarak işlevini yerine getirebilmesi için gerekli olan çalışma alanı, sunum alanları, danışma, reklam alanı, bekleme bölümleri, ofisler işlevsel kaygı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Bu sayede hem işlevsel hem de görselliğiyle oto galeri dekorasyonları arasındaki özgün örnekler arasında yerini almıştır.