Zekeriyaköy M.Ç. Evi

Zekeriyaköy M.Ç. Evi

Proje Künyesi

Proje Adı: Zekeriyaköy M.Ç Evi

Yıl: 2020

Yer: Sarıyer / İstanbul

Tasarım Süresi: 2 ay

İnşa Süresi: –

İşveren: M.Ç

Modern villa İstanbul’un gözde semtlerinden Sarıyer’de yer almaktadır. Projede salon, mutfak, banyo, yatak odalarına ek olarak spor odası ve sinema salonu bulunmaktadır. Projede geniş olduğu kadar konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için, kişiselleştirilmiş detaylar içeren tasarım anlayışıyla yaklaşılmıştır. Villa iç mekan tasarımlarında dekorasyon, renk tercihleri, yerleşim gibi faktörler ev halkının yaşam kalitesi üzerinde dolaysız bir etkiye sahiptir. Bu nedenle estetik kaygının yanında akılcı ve işlevsel unsurları da barındıran bir yaklaşım izlenmelidir.

Açık ve soft renklerin birbiriyle uyumu ilkesiyle ilerlenen iç mekan tasarımında nötr renklerin ortamda oluşturabileceği sıkıcılığı engellemek adına renk dengesi unsuru göz önüne alınmıştır. Sade bir iç mekan tasarlayalım derken oluşabilecek sıkıcılıktan uzaklaşmak ve tekdüzelikten sıyrılmak için canlı ve sıcak renklerle bir araya getirerek renk dengesi unsuru tamamlanmıştır. İç mekan tasarımında zengin ahşap görünümü şık detaylarla birleşerek daha doğal ve sıcak bir atmosfer elde edilmiştir. Özellikle yatak odalarında dikkat çeken duvar dekorları villa iç tasarımlarında kendini gösteren şık detayları oluşturmaktadır.

Zekeriyaköy’de bulunan modern villa projesi için uygun dekorasyon fikirleri ile stil sahibi, ferah ve aydınlık bir yaşam alanı oluşturulmuş, villa iç mekan tasarımları içerisindeki özgün örnekler arasında yerini almıştır.