Simit & Smith Cafe-Bistro

Simit & Smith Cafe-Bistro

Proje Künyesi

Proje Adı: Simit & Smith Cafe Bistro

Yıl: 2020

Yer: Şişli/İSTANBUL

Tasarım Süresi: 2 Hafta

İnşa Süresi:

İşveren: Amerikan Hastanesi

Her gün birçok kullanıcıya hitap edecek bir mekân olarak cafe iç mekan tasarımlarında insanların ilgisini çekecek dekorasyon uygulamaları sağlanmalıdır. Cafenin atmosferini, mevcut alanın avantajlarından maksimum düzeyde yararlanacak şekilde doğru bir şekilde aktarmalıdır. Cafe iç mekan tasarımlarında seçilen malzemelerin tercih edilen ürünlerle birlikteliğiyle farklı konseptler oluşturulmaya çalışılır.

Simit & Smith Cafe projemiz İstanbul’un son yıllarda her anlamda gelişmekte olan Şişli semtinde yer almaktadır.Kafenin giriş kısmında ürünlerin sergilendiği bir banko ve arkasında ise bu bankoyu takip eden ürün hazırlama-servis alanı tasarlanmıştır. Bankonun gövdesinde ahşap kullanılırken tezgah kısımlarında ise mermer kullanılmıştır. Aynı şekilde kafede kullanılan masaların tablası da siyah mermer olup, masa ayakları, aydınlatmalar ve yer yer kullanılan gold detaylarla iç mekanda bütünlük sağlanmıştır. Kafedeki oturma düzeni, girince sağ duvarda tasarlanan sedir düzeniyle kurgulanmıştır. Bu düzende kurgulanmasının amacı oturma alanlarını mekânın çeperine alıp sirkülasyon alanını rahatlatmak ve kullanıcılara daha rahat bir şekilde servis yapabilmektir. Estetik ve kullanışlı bir oturma alanı tasarlayan iç mimarlık firmaları bu detaylara oldukça önem vermektedir.

Etkileyici ve kaliteli bir mekanın anahtarı olan alüminyum doğramalı yüksek pencereler, tavandan sallanan metalik renklere sahip aydınlatmalarla ve zengin ahşap görünümüyle harmanlanıp cafe tasarımı projesine ayrı bir samimiyet kazandırılmıştır.

Kullanılan renklerle markanın kurumsal kimliğinden izler taşıyan, aynı zamanda modern, çağdaş ve özgün bir tasarım hedeflenmiştir. Kullanılan koyu renkler ve algıyı kuvvetlendiren dokularla hayal edilen atmosfer yakalanmış, konfor ve işlevsellik göz önünde bulundurularak tamamlayıcılık sağlanmıştır. Şişli’de bulunan kafe, dekoratif olarak kullanılan detaylar, malzeme ve kullanılan renkleriyle cafe iç mekan tasarımları içerisindeki özgün örnekler arasındadır.