O.U. Evi

O.U. Evi

Proje Künyesi

Proje Adı: O.U Evi

Yıl: 2020

Yer: Başakşehir, İstanbul

Tasarım Süresi: 1 Ay

İnşa Süresi: 3 Hafta

İşveren: O.U

O.U evi İstanbul’un gelişmekte olan semti Başakşehir’de yer alan modern konut tasarımı projesidir. Modern ev tasarımlarında yerleşim planlaması, renk tercihleri, konfor gibi faktörler kullanıcının yaşam kalitesi üzerinde dolaysız bir etkiye sahiptir.  Bu bağlamda tasarım sürecinde kullanıcının talepleri göz önünde bulundurulmuştur. Ev sahibimiz konutu için siyah konseptli modern ev tasarımları hayal etmiş ve proje tarafımızca bu şekilde tasarlanmıştır. Konuttaki ağırlıklı olarak bulunan siyah renk tavandaki neon aydınlatmalar tarafından kırılmış, renk ve ışık dengesi bu şekilde sağlanmıştır. Koyu tonları ön plana çıkaran modern ev dekorasyonunda son derece sade ama etkili bir çizgi yakalanmıştır.

Modern ev dekorasyonunda konforlu yaşam alanları oluşturmak adına kişiselleştirilmiş detaylar içeren tasarım anlayışıyla yaklaşılmıştır. Kullanılan koyu renkler ve algıyı kuvvetlendiren dokularla hayal edilen atmosfer yakalanmış, konfor sunan mobilyalarla işlevselliği de göz önünde bulundurarak modern ev dekorasyonunda tamamlayıcılık sağlanmıştır.

Kullanım alanı olarak 1+1 studio daire olan O.U evi, kullanıcının bütün ihtiyaçlarını karşılayan modern ev tasarımı projesidir. Kullanıcının özgün karakterinin mekânsal karşılığı olan ev, konut projeleri arasında özgün ve modern ev tasarımları arasında yerini almıştır.