Silka Showroom

Silka Showroom

Proje Künyesi

Proje Adı: Silka Showroom

Yıl: 2021

Yer: İkitelli,İstanbul

Tasarım Süresi: 3 Hafta

İnşa Süresi: 4 Ay

İşveren: Hasan Sil

Mobilya showroom tasarımları ticari mekân tasarımları arasında oldukça spesifik gerekleri olan özel bir alandır. Sergilenen ürün çeşitlerine ve ilgili sektöre göre tasarımın gerektirdiği parametreler değişkenlik gösterebilir.

Silka showroom dekorasyonu tasarım projesi İstanbul’un bilinen en büyük iki köklü mobilya showroom tasarımlarının bulunduğu alışveriş komplekslerinden biri olan Masko’da yer almaktadır. Genel olarak 300 m2 den oluşmaktadır. Showroom iki katlı olup onlarca çeşit dolap kapağı sergilenmektedir.

Showroom dekorasyonun projesinin asıl amacı dolap kapaklarının sıradanlığını ortadan kaldırmak ve tamamen zanaat işi olduğunu göstermektir. Mekana giriş yaptıktan sonra iki adet banko ve bilgilendirme alanı bizi karşılamaktadır. Yapının mevcut konumu, çevresel koşulları ve kullanım amacı temel ilke edinilerek çağdaş bir mobilya showroom tasarımı gerçekleştirilmiştir.

Mobilya showroom tasarımları, marka ve müşteri arasındaki nihai vitrin ve fiziksel temas noktasıdır. Fiziksel ve duygusal olarak onlara ulaşır ve onları kucaklar aynı zamanda müşterilerle doğrudan konuşmak için harika bir fırsattır. Showroom dekorasyonu tasarımında kullanılan renklerde malzemelerle aynı önemi taşımaktadır.